| MÓJ TARAS. MOJE RELAZZO.


Ekologia

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Zrównoważony rozwój to podstawa ekonomicznego działania firmy REHAU. Z tego względu w procesie wytwarzania kompozytu RAUWOOD REHAU tak dużą wagę przywiązuje do świadomego i efektywnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Dzięki wysokim kompetencjom i dużemu doświadczeniu w zakresie tworzyw sztucznych firma REHAU stworzyła rewolucyjny materiał o bardzo wysokiej jakości, wytrzymały i jednocześnie w pełni ekologiczny.

ochrona środowiska

Czy wiesz że:

  • Produkcja desek RELAZZO nie wymaga ścięcia żadnego drzewa.
  • Do produkcji RELAZZO wykorzystujemy odpady drzewne, pochodzące z europejskich lasów, prowadzących certyfikowaną gospodarkę leśną – np. poprodukcyjne resztki z przemysłu drzewnego lub wiór z tartaków – zgodnie z wymogami FSC i PEFC.
  • Polimery stosowane do produkcji WPC REHAU wytwarza z ekologicznych materiałów, np. do produkcji desek RELAZZO coro&calmo REHAU wykorzystuje pochodzące z upcyklingu zakrętki PET.
  • Deski tarasowe RELAZZO nadają się do ponownego wykorzystania i są uznawane za biomasę.
  • na jednym metrze kwadratowym RELAZZO związano 21,2 kg CO2.

Odpowiedzialne podejście REHAU do efektywnego zarządzani zasobami naturalnymi potwierdzają niezależne instytucje certyfikujące:

Pefc_Logo_gruen_174662_1

PEFC jest przejrzystym i niezależnym systemem zabezpieczania zrównoważonej gospodarki leśnej, a tym samym uznawanym na całym świecie certyfikatem trwałości surowców i gotowego do zastosowania produktu końcowego.

Pefc_Logo_gruen_174662_1

Wpływ materiałów budowlanych na środowisko potwierdza dokument Environmental Product Declaration. Określa on zużycie zasobów, emisje gazów, efekt cieplarniany, zakwaszenie wód i gleby. Certyfikat EPD jest podstawowym źródłem danych określających trwałość produktu w zakresie surowców, produkcji, opakowania i samego produktu.

Pefc_Logo_gruen_174662_1

Zachowanie lasów dla przyszłych pokoleń jest celem organizacji Forest Stewardship Council. Świadectwa otrzymują producenci certyfikowanych przez FSC produktów z drewna i papieru, spełniających w całym łańcuchu produkcyjnym wymagania FSC.


Top